(099) 559 05 94 MTC . Мінімальне замовлення від 100 грн.

Воскресенська Ю. Навчально-практичний довідник з української мови і літератури ЗНО і ДПА 2024 : Торсінг. купити

Ціна: 150.00грн.
Стара ціна: 160.00грн.

Воскресенська Ю. Навчально-практичний довідник з української мови і літератури ЗНО і ДПА 2024 : Торсінг. купити

Немає на складі

ISBN: 9789669398444

Автор:

Формат: 176x250мм (В5)

Рік видання:

Кількість сторінок: 400

Обкладинка: м'яка

Видавництво: Торсінг

Воскресенська Ю. Навчально-практичний довідник з української мови і літератури ЗНО і ДПА 2024 : Торсінг. купити

Довідник чітко структурований, щоб забезпечити легке орієнтування в ньому й ефективне вивчення чи повторення матеріалів із мови та літератури . У кінці довідника подано відповіді до практичних вправ, тестових завдань, тренувального тесту.

Перший розділ - «Українська мова» - репрезентує теоретичний матеріал з усіх розділів мовознавства («Фонетика», «Орфоепія», «Орфографія», «Графіка », «Лексикологія», «Фразеологія», «Морфеміка», «Словотвір», «Морфологія», «Синтаксис», «Пунктуація», «Лінгвістика тексту», «Стилістика») за основними темами відповідно до норм «Українського правопису» 1993 р. Теоретичні відомості подаються лапідарно (часто в схемах і таблицях) з особливою увагою до головних мовних явищ і закономірностей, а також складних питань, що стосуються відповідної теми, і винятків. В окремих випадках пропонуються цілком життєві практичні поради щодо того, як легко вивчити й запам'ятати те або інше правило чи зрозуміти певну закономірність.

Особливістю довідника в цьому розділі є те, що при викладі теоретичного матеріалу цілеспрямовано провадиться думка про важливість вивчення мови крізь призму розуміння її як цілісної ієрархічної рівневої системи, де одиниці попереднього рівня є «будівельним матеріалом» для творення одиниць наступного, де кожен рівень (від звукового до реченнєвого) орієнтований на мовлення, на створення тексту (усного й писемного) як реалізації мови на практиці. Варто звернути увагу також на те, що в довіднику в підрозділі «Стилістика» подано стислу інформацію про власне висловлення як своєрідний стилістичний різновид тексту на ЗНО.

Другий розділ - «Українська література» - містить теоретичний матеріал щодо основних літературознавчих понять і термінів, історії розвитку літератури крізь призму методів, напрямів і течій, а також інформацію про твори української літератури, що входять до переліку обов'язкових на ЗНО. Особливістю довідника в цьому розділі, яка суттєво вирізняє його з-поміж безлічі наявних на сьогодні довідкових джерел, є те, що інформація про твори подається відповідно до уніфікованого переліку позицій, а саме: «прізвище, ім'я, ім'я по батькові автора» («псевдонім» або «ім'я-перифраз»), «роки життя митця», «назва твору», «історія написання», «рік створення», «збірка», «напрям», «течія», «рід» , «жанр», «тематичний різновид жанру», «тема», «ідея», «мотиви», «образи: людей, міфологічних істот, природи, предметів і явищ», «символічні образи», « місце подій», «Композиція (сюжет)» або « композиція (зміст)», «художні засоби виразності » . Зрозуміло, матеріали про художні твори не претендують на вичерпність (адже літературний твір є цілісністю, яку не можна розкласти по поличках, не втративши її «аромату» ). Їх завдання - актуалізувати у свідомості користувача вже наявну інформацію про митця та його твір (нагадати основні факти про письменника та твір; реконструювати зміст тексту за образами, подіями, опорними фразами, словами; звернути увагу на основні формальні особливості тексту).

Після теоретичних матеріалів із мови й літератури в довіднику наведено тематичні практичні й тестові завдання. Тестові завдання містять по чотири варіанти відповіді, одна з яких правильна. Кількість тестових завдань після тем достатня для швидкого визначення рівня й глибини засвоєння теоретичної інформації.

Частина довідника «Тест у форматі ЗНО » містить один тренувальний тест. Виконання цього тесту на початку й у кінці роботи над матеріалами довідника може унаочнити різницю між початковим і вихідним рівнями володіння українською мовою й літературою.

Правильність виконання тематичних тестових завдань і практичних вправ, а також тестів у форматі ЗНО можна перевірити, звернувшись до блоку з відповідями, що вміщений у кінці книги.