Авраменко О. Хрестоматія ЗНО Українська література : видавництво Грамота. купити
Ціна:
125.00грн.
Стара ціна: 150.00грн.
|
|
Авраменко О. Хрестоматія ЗНО Українська література : видавництво Грамота. купити
Хрестоматія містить усі твори, передбачені новою програмою до ЗНО-2024.
Перед художніми творами подано стислу інформацію про письменника, а також назви його найвідоміших творів.
Видання призначено для якісної підготовки старшокласників до проходження зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури, абітурієнтів і вчителів загальноосвітніх навчальних закладів.
Ця книжка допоможе вам якнайкраще підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури. До хрестоматії ввійшли ВСІ ТВОРИ, що передбачені програмою ЗНО.
Як свідчить досвід попередніх років , готуючись до ЗНО , важко зорієнтуватися в такій великій кількості художніх творів, а передусім тому, що більшу їхню частину ви вивчали в 9 і 10 класах, а усну народну творчість - у 6, 7 і 8. Зрозуміло, що після належного їхнього опрацювання через роки залишається, як правило, загальне уявлення про твір (головна сюжетна лінія, імена головних героїв), а про ліричні твори (безсюжетні) годі й говорити (здебільшого ви можете пригадати лише ті, які вивчали напам'ять) .
У хрестоматії представлено повністю приблизно 70 % художніх текстів. Це - ліричні твори (вірші, сонети, пісні, послання), ліро-епічні твори малих форм (думи, балади , невеликі поеми , байки) і малі епічні форми (оповідання, новели). Решту пропонуємо вам перечитати (а комусь, можливо, прочитати вперше) у скороченому вигляді. Це - велика проза (повісті й романи) , а також великі за обсягом поеми та драми. Важливим для цілісного сприйняття художнього твору є те, що в цій книжці на місці вилучених частин подано стислий їхній переказ.
Перечитування творів сприятиме зміцненню ваших знань про жанр, композицію, сюжет, героїв твору, тему, головну ідею, проблематику, стиль письменника, мовно-виражальні засоби тощо. Кращому засвоєнню художнього твору допоможуть такі видання: «Українська мова та література. І частина: Довідник.
Завдання в тестовій формі » (автори Олександр Авраменко, Марія Блажко) та «Українська мова та література. 11 частина: Збірник завдань у тестовій формі» (автор Олександр Авраменко). У довіднику коротко й чітко викладено основні відомості про твір : літературний рід, жанр , вид лірики й віршовий розмір (якщо твір ліричний) , тема, головна ідея, головні герої, короткий переказ сюжету, невелика літературно-критична стаття про твір (0,5- 1 с.). Радимо спочатку опрацювати матеріал довідника про твір, який запланували прочитати, а потім - художній текст. Під час читання художнього твору ви будете «впізнавати» відомості з довідника, а це сприятиме не формальному, а осмисленому засвоєнню художнього матеріалу . Після прочитання твору рекомендуємо ще раз опрацювати відомості про нього в довіднику й виконати подані після теоретичного блоку тестові завдання.
Читаючи великий епічний, ліро -епічний і драматичний твір, радимо звертати увагу на:
•портретні характеристики героїв (як свідчить досвід попередніх років, у тесті ЗНО запропоновано багато завдань саме на впізнавання героя за його прикметною зовнішньою чи внутрішньою характеристикою);
•рядки, якими розпочинається й закінчується художній твір;
•кульмінацію твору;
•епіграф, присвяту.
Ліричний твір радимо перечитати щонайменше тричі:
•перший раз - для цілісного сприйняття художнього тексту (варто за тлумачним словником з'ясувати лексичне значення не відомих вам слів, інакше зміст поезії ви не зможете осягнути повною мірою);
•другий раз - щоб звернути увагу на будову твору (кількість строф, їх розміщення), художні засоби (яскраві тропи й стилістичні фігури);
•утретє прочитайте вірш виразно, бажано вголос, щоб відчути ритмомелодику й сприйняти його повноцінно.
Під час читання художніх текстів використовуйте олівець (маркер) для позначення характеристик героїв, яскравих художніх засобів тощо. Раціонально розподіліть час, який залишився до проходження ЗНО.
Упевнені, що ваша систематична підготовка буде належно оцінена на зовнішньому незалежному оцінюванні. Хай вам щастить!